Slider Σημαντικές Ειδήσεις Τίτλοι Ειδήσεων

Οι Λέικερς σε άσχημη μοίρα μετά την ήττα τους από τους “ήλιους”

booker-lakers

Οι Σανς έριξαν ακόμα μία σφαλιάρα στους Λέικερς. Αυτή όμως ενδέχεται να είναι η πιο δυνατή σφαλιάρα που έχει δεχθεί η παρέα του ΛεΜπρόν Τζέιμς.

Οι Λέικερς ήταν τραγικοί, γνώρισαν ταπεινωτική ήττα στο Φοίνιξ από την χειρότερη ομάδα του ΝΒΑ (118-109)  και με ρεκόρ 30-33 βρίσκονται στην 10η θέση της Δύσης, 4.5 νίκες μακριά από τους 8ους Κλίπερς (35-29)!

Το Φοίνιξ ήταν ανώτερο από την αρχή μέχρι το τέλος του αγώνα. Έκλεισε το πρώτο ημίχρονο προηγούμενο με 66-59 και στην συνέχεια ξέσπασε, αφού έκλεισε την τρίτη περίοδο όντας μπροστά στο σκορ με 95-78, ενώ στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου το σκορ ήταν 99-80!

Τα πράγματα είχαν πάρει τον δρόμο τους.Ο ΝτιΆντρε Έϊτον με 26 πόντους και 10 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Ντέβιν Μπούκερ να προσθέτει 25 πόντους και τον Τζος Τζάκσον 16 πόντους.

Για τους Λέικερς, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς είχε 27 πόντους, 9 ριμπάουντ και 16 ασίστ, ο Μπράντον Ίνκγραμ 25 πόντους και ο Τζαβέιλ ΜακΓκί 21 πόντους.